Děti chtějí růst

Pojďme jim to umožnit!

Co obvykle potřebujete:

💬❓Mě jde hlavně o to , aby se syn popral s tím traumatem ( domácí násilí na mě) a uměl pracovat s emocemi. Nejvíc bojujeme se vztekem , impulsivitou a agresi. Jak ve škole, tak doma. Teď je v první třídě. A potřebuji nějak přijít na to , jak dosáhnout toho , aby mě vnímal jako autoritu.

💬❓Dobrý den, náš šestiletý syn má obavy z utonutí, odmítá plavat se třídou. Mohl byste nám pomoct?

💬❓…ona se bojí večer usnout. Říká, že když spí, zdají se jí noční můry. Vím, že to je v tomhle věku normální a možná to souvisí s tím, že nastoupila do předškolní přípravy, ale přesto bych jí chtěla pomoct…

💬❓Dobrý den, dostala jsem na Vás kontakt zprostředkovaně od Vašich spokojených klientů. Sháním terapii pro svého syna Petra, 7 let, druhá třída. Dlouhodobě potýkáme s problémy s jeho jednáním, které je velmi reaktivní a které vygradovaly nástupem do první třídy. Nástupu do první třídy také předcházel rozvod a momentálně máme děti ve střídavé péči a střídáme se po týdnu. Měl byste na nás prostor?

💬❓…náš syn má 13 let, večerní obavy,nemůže usnout, pláče před spaním. Neustále musí dělat různé rituály, sprchuje se 4x za sebou třeba dvě hodiny…

💬❓…mate kapacitu pro naší 13 letou dceru? Má problémy s identitou, cítí se jako kluk, nevíme co s ní.

💬❓…naše 13 letá dcera má panické ataky, stresy, myslíte, že se s tím dá něco dělat?

💬❓ …pane magistře, prosím akutně o pomoc. Naše dcera Anežka 14 let se silně poškozuje, nechtějí jí kvůli tomu vzít do školy. Neměl byste pro nás termín ještě tento týden?

💬❓se synem (11 let) teď řeším výchovné problémy (občas dokonce mluví o sebevraždě, často nemá o nic zájem, ve škole to taky není žádná sláva, je chytrý, ale nezodpovědný, drzý...) a asi bych potřebovala, aby mi s tím někdo pomohl. Třeba je to jen předčasná puberta, netuším…

💬❓…mohl byste nás vzít rychle? Naše Natálka téměř nejí. Jen zeleninu a rýžový chlebíčky. Ví, že je to problém a chce s tím něco dělat, ale říká, že to nedokáže.  Nevíme, jak jí pomoc. Můžete nás vzít, prosím?

Děti si zaslouží

 • Někoho, kdo jim bude naslouchat.
 • Pomoct růst místo kritiky a trestů.
 • Naučit se pracovat se svými emocemi.
 • Učit se mluvit o svých potřebách.
 • Mít důvěru, že rodiče ví, co dělají.

Kids’ skills

Každé dítě může být hrdinou!
 

Nechme děti růst!

Co umíme

Kids’ skills

Jedinečný systém v rámci psychoterapie zaměřené na řešení, který vymyslel finský psychiatr Ben Furman. Tento přístup nevnímá dítě jako “problémové, nebo poškozené”, ale hledí na něj optikou růstu. Ptáme se, co se tento človíček potřebuje naučit, aby jemu a jeho okolí bylo lépe?

A na rozvoji těchto dovedností pak pracujeme.

Sandplay therapy

Jsme dobře připraveni i na děti, s kterými je komunikace náročnější. Jsou na mluvení příliš malé, uzavřené, či si prostě rády hrají. Prostřednictvím pískoviště, figurek, a jiných hraček si přehráváme důležité momenty, emoce, či motivy v životě dítěte a postupně je zpracováváme.

Terapeutický storytelling

Další šikovná pomůcka vycházející z hypnoterapie. Všimli jsme si, že kromě hraní si děti velmi rády vypráví pohádky a příběhy. Během vyprávění pohádky, nebo příběhu se dítěti přirozeně mění vnímavost a nastavuje se na učení . Příběh je pro něj zážitek blízký realitě.  A my tuto přirozenou vlastnost využíváme k tomu, abychom ho naučili něco nového.

Děti se budou bavit!

Dáme na to, aby děti měly radost z toho, že k nám chodí. Je to základ k tomu, abychom se mohli posouvat.

Zapojíme i rodiče

S dětmi uděláme mnoho práce. Ale často budeme potřebovat i pomoc od vás, rodičů! Budete součástí změny.

O terapeutovi

Mgr. Iri Macháčková

 • Speciální pedagog 25 let praxe
 • Výcvik Kids’ Skills
 • Výcvik Focus Box
 • Výcvik Sandplay therapy
 • výcvik v mediaci
O terapeutovi

Patrik Dráb

 • Dětský psycholog 10 let praxe
 • Výcvik v Kids’ Skills
 • Výcvik v terapii zaměřené na řešení
 • Výcvik v hypnoterapii
 • výcvik Focus Box
 • práce s pískem

A co o nás říkají děti?


💬 ✅ “…po minulém sezení Kuba říkal, že "to u Patrika bylo fajn" a prý byste se měl přestěhovat do Prahy a rovnou řešil, kdy Vás ubytujeme - to píšu jako ocenění Vaší práce a poděkování, jsem moc šťastná, že k Vám Kuba získal důvěru…”

💬 ✅ “…moc děkuji. Myslím, že občas nezvládáme emoce ani my dospělí :-) ale Péťa je opravdu výrazně lepší, už strašně dlouho nebyla nějaká brutální scéna s křikem, rozbíjením věcí a snahou o to mě bouchat...”

💬 ✅ “Samík byl velmi spokojený a získal jste si jeho důvěru. Teď se situace utišila, pokud by nastalo nějaké těžší období, rádi se na Vás opět obrátíme. ”

💬 ✅ “…řekl mi, že vám mám napsat, že od té doby, co jste se viděli, má jen skvělé sny….Tak děkuju:) “

💬 ✅ Pane Drábe, mám vám poslat od Terezky obrázek. Kreslila vás. Děkujeme moc za pomoc, musím říct, že to zatím funguje. Jsem kus opatrná doufat, ale zatím se s taťkou opět vídají a vypadá spokojeně.”

💬 ✅ Ahoj Patriku, dávám vědět, že se mám dobře. Nakonec to bylo jinak a vyrazila jsem na týden sama na puťák do lesa. Zatím jsem neměla jedinou paniku. Občas si sice ještě vzpomenu na to, co se mi stalo, ale už se u toho netřesu. Myslím, že to bude dobré. Ještě se ozvu…

Na terapie je možno požádat o příspěvěk na pojišťovnu.

Návrh bez názvu